Kanser Nedir ?

Kanser, çağımızın ciddi bir sağlık problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kanser, vücudun herhangi organ ya da dokusundaki hücrelerin kontrolsüz çoğalması ve büyümesi sonucu ortaya çıkan bir hastalık tablosudur.

Nasıl Tanı Konur ?

Kilo kaybı, dışkıda kan görülmesi ya da diğer şikayetler sonucu kliniğimize gelen hastalarımız öncelikle detaylı bir hikaye alındıktan sonra fizik muayeneden geçirilmektedir. Sonrasında gerekli radyolojik ve labaratuvar testleri, endoskopi, kolonoskopi gibi işlemler sonucu tanı konur ve tedavi süreci başlar.

Kanser cerrahisinde asıl amaç erken tanı ve erken tedavidir.Bazen tanı gecikir ve acil barsak tıkanmaları delinmeleri gibi acil ameliyat gerektiren durumlarla karşımıza çıkabilmektedir.Bu durumlarda kür dediğimiz tam iyileşme olasılığı düşmekte ve ileri evre kanserler karşımıza çıkabilmektedir. Bu nedenle tüm dünyada ve ülkemizde bazı kanser tiplerinin erken tanı olarak yakalanmasını sağlayan tarama testleri (örneğin mamografi, dışkıda gizli kan testi gibi) büyük önem arzetmektedir.Genel Cerrahinin İlgilendiği Kanser Türleri:

 • Mide kanseri
 • İnce barsak kanserleri
 • Apandiks kanserleri
 • Kalın barsak kanseri (Kolon Kanseri)
 • Rektum kanseri
 • Anal bölge kanserleri
 • Safra kesesi ve safra yolları kanseri
 • Pankreas kanseri
 • Karın içi organlardan ya da eklerinden gelişen kanserler
 • Karaciğer gibi katı karın içi organların kanseri

Kanser Cerrahisi Nedir ?

Kanser cerrahisi, kanserli dokuların mümkünse tamamen değilse tümör yükünün azaltılacak şekilde doku çıkarımı sağlayan cerrahi işlemlerdir. Böylece kontrolsüz çoğalan kanser hücrelerinin yayılması önlenmeye çalışılır. Bu ameliyatlarda günümüzde daha çok kapalı yani laparoskopik ameliyatlar tercih edilmektedir. Laparoskopik ameliyatlar daha küçük yara izleri, daha az fıtık gelişimi, daha kısa sürede işe dönüş ve daha hızlı iyileşme süreci sunmaktadır.

Kanser Cerrahisinde Amaç:

 • Kanserli bölgenin tamamen çıkarılması veya tümörün boyutunu azaltarak hastalığın kontrolü
 • Erken evre teşhis edilen kanser hastalarında tam kür sağlanması
 • İleri evre kanser türlerinde hasta konforunu arttıracak cerrahi şansını sunmak
Laparoskopik onkolojik tedavi için alanında uzman hekimler , multidisiplener yaklaşıma açık klinikler önemli rol oynamaktadır. Kliniğimizde yüksek teknolojik tıbbi ekipman ve alanında deneyimli uzman ekip ( Gastroenteroloji ve Girişimsel Radyoloji ) ile güncel tedavi yaklaşımları hizmet olarak sunulmaktadır.

Ameliyat Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Hastanemizde her türlü genel cerrahi işlem ile ilgili muayene, tetkik ve değerlendirme yapılmaktadır.

Tanı konulmuş bir hastalığınız için yapacağınız ameliyat ön görüşmesi hizmeti verilmektedir.

Gerekli tüm ileri düzey tıbbi cihaz ve donanımlar ile tanı ve tedavi sürecinizde yanınızdayız.

İş gücü kaybına ve günümüzün en değerli kavramının ‘’zaman’’ olduğu bilincinde bir çok ameliyatımızın hazırlığını ameliyat günü sabahtan yapmakta ve aynı gün hem tüm gerekli tetkikleri ve konsültasyonları tamamlamakta hem de ameliyatı gerçekleştirmekteyiz.

Zaman öldürmek, en pahalı harcamadır.(Balzac)

Ameliyat Sonrası Tedavi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrası ilgili, empati yeteneği olan sizlere elinden geldiğince yardımcı olan istekli bir ekip ile hizmet vermekteyiz.

Laparoskopik ameliyatlar sonrası hastane yatış süresi oldukça kısa olmakta,işe geri dönüş süreciniz daha çabuk gerçekleşmektedir.

Örneğin safra kesesi, kasık fıtığı, reflü cerrahisi gibi bir çok genel cerrahi ameliyatı sonrası genelde bir gece hastanede yatış olmakta ve diğer gün birçok hastamız taburcu edilmektedir.

Obezite ve metabolik cerrahi sonrası yapılan ameliyat tipine göre 2 gece ya da 5 gece arasında hastane yatışı sonrası taburculuk gerçekleşmektedir.

Ameliyat sonrası ilk on gün içerisinde birinci poliklinik kontrolü yapılmaktadır.

İletişim

Çaybaşı Mah. 1352.sk.
No:8 07100
Antalya / Türkiye
Telefon : +90 242 249 33 00

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 8:30 - 17:00
Cumartesi 9:00 - 14:00
Pazar Kapalıyız

Acil Durumlar İçin

444 9 112

Bizi Takip Edin